17 edycja 17 edycja 17 edycja konfrontacje teatralne
18 edycja 17 edycja konfrontacje teatralne

Zwierzątka małe zwierzenia

Pierwszy spektakl Pawła Passiniego dla dzieci, pokazywany już z dużym sukcesem m.in. podczas Warszawskich Spotkań Teatralnych w 2012 roku w nurcie dla najmłodszych widzów. Znakomici aktorzy, świetna, wykonywana na żywo muzyka i mądre bajki Kozłowa składają się na spektakl fascynujący dzieci i uwodzący dorosłych.

Siergiej Kozłow był jednym z najbardziej znanych i cenionych autorów bajek w Rosji i krajach byłego ZSRR. Bohaterami krótkich historyjek uczynił mieszkańców lasu: jeżyka, niedźwiadka, puchacza, wiewiórkę, zająca, wilka i wielu innych. Zwierzęta przeżywają czasem fantastyczne, a czasem najzwyklejsze na świecie przygody, próbują spełniać swoje, często zupełnie zwariowane marzenia. Zmagają się ze swoimi słabościami, walczą z samotnością i mimo dzielących je różnic, zawsze próbują się jakoś ze sobą dogadać. Nieustannie podróżują – zarówno na jawie jak również przez pełen niespodzianek las wyobraźni. Nigdy nie tracą nadziei i ciekawości świata, a wszystkie bajki – jak w bajce – dobrze się kończą. 


 

na podstawie bajek Sergieja Kozłowa
scenariusz i reżyseria: Paweł Passini
występują: Dariusz Jeż, Marcin „Kabat” Kowalczuk, Joanna Lewicka, Agata Meilute, Sean Palmer, Paweł Passini, Maria Porzyc, Elżbieta Rojek, Katarzyna Tadeusz, Maciej Wyczański
światła: Marcin „Kabat” Kowalczuk
muzyka: Paweł Passini, Marcin „Kabat” Kowalczuk
projekcje: Maria Porzyc
kostiumy: El Bruzda
współpraca scenograficzna: Paweł Korbus
premiera: grudzień 2010, Teatr Centralny w Lublinie
Spektakl powstał w koprodukcji neTTheatre i Stowarzyszenia Artystów „Bliski Wschód”